. Ma Orbán napja van.
Bajai Lasszó: Végül három olimpikon és egy Ironman-bajnok is versenyzett
2017-06-19 22:49:09

A 2016-os olimpián Magyarországot képviselő Olasz Anna és Faldum Gábor olimpikonok mellett Szekeres Dorina is versenyzett Baján. Ő a 2012-es londoni olimpián vett részt, s emellett többszörös magyar bajnoki arany-, ezüst- és bronzérmes úszó.

A Mogyi SE-alapító Borbély Miklós edző által szervezett Bajai Lasszón több korábbi tanítványa is indult, köztük például a kategóriájában győztes, valamint többszörös Ironman magyar bajnok Flander Márton.

A viadal rajtja és célja a Vízisport Centrum előtti szakaszon volt, 3900 méteres távot kellett teljesíteniük az indulóknak, míg a hangulatos verseny utáni ünnepségen Dancsa Bálint Baja városi sporttanácsnok és Vereczkei Zsolt háromszoros paralimpiai bajnok és négyszeres paralimpiai bronzérmes úszó adták át a díjakat.